Limonlu Kahve ve 4 Şaşırtıcı Yönü - Mocaco Coffee

Limonlu Kahve ve 4 Şaşırtıcı Yönü

Limonlu kahve, son günlerde sosyal medya platformlarında trend haline gelen kilo verdirici özelliğiyle birçok insan tarafından merak ediliyor. Bu lezzetli ikilinin tek faydasının zayıflatmak olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hemen hemen her evin mutfağında bulunan bu iki malzemeli büyüleyici içeceğin yarattığı etkiye gelin birlikte bakalım.

Bu ikili birleştiğinde nasıl zayıflatıcı bir etkiye sahip olabiliyor diye düşünmeniz çok normal. Alternatif ve pratik kürler günümüzde oldukça yaygınlaşmaya başladı. Evde oldukça kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu tarifin etkilerini öğrenmek, harekete geçmeniz için motivasyonunuzu artıracak.

Genellikle sade tüketmeyi tercih ettiğimiz kahvenin içine limon eklemek ilk duyduğunuzda kulağa garip geliyor olabilir. Fakat bu şaşırtıcı ikilinin sizin için faydalarını öğrendiğinizde böyle düşünmekten vazgeçeceksiniz. Bu yazımızda limonlu kahve ve 5 faydasından bahsettik.

Kahve denince akla gelen ilk adresiniz Mocaco Coffee ailesi olarak limonlu kahve içmenin faydalarını bu yazımızda sizin için derledik. Taze çekilmiş Türk kahvenizi yanınıza aldıysanız aklınızdaki soruları gelin birlikte cevaplayalım!

1. Baş Ağrınızın Azalmasına Yardımcı Olur

Günlük hayat temposu içerisinde siz de belirli aralıklarla baş ağrısı problemi yaşayanlardan mısınız? Bu konuda yalnız değilsiniz. Baş ağrısı ve migren dünya çapında oldukça yaygın bir sağlık sorunu. Limonlu kahvenin baş ağrınızı azaltıcı bir etkisi olabileceğini biliyor muydunuz? Kahvenin ağrı kesicilerle birlikte tüketildiğinde de ilaçların etkisini artırıcı bir etkisi olduğunu biliyoruz.

Kahve, içerdiği kafein sayesinde kan damarlarının sıkışmasına yardımcı olduğu için ağrıyı hafifletici etkisiyle baş ağrısı problemi yaşayan kişiler tarafından oldukça sık tüketiliyor. Her yıl milyonlarca insan şiddetli baş ağrısı yaşadığı için evde kendine çeşitli çözümler bulmaya çalışıyor. Kahvenin ağrıyı hafifleten etkisinin limonun ferahlatıcı özelliğiyle buluşması, ağrı kesici ilaçlara başvurmadan önce evde denenebilecek ve ağrınızı hafifletebilecek bir yöntem olduğu düşünülüyor.

2. Cilt Problemlerine İyi Gelir

kahve fincanı, kahve demleme ekipmanları ve tart

Limon ve kahvenin içindeki antioksidanlar cildinizin pürüzsüzleşmesini sağlar. Limonun içinde bulunan C vitamini kolajen üretimini arttırarak cildinizi gençleştirir ve elastikiyetini artırır. Güneşe maruz kalan cildinizde oluşan lekelerin azalmasına yardımcı olur. Aynı zaman kan akışını hızlandırır ve vücudunuzun su dengesini koruyarak cildinizin nem oranını dengeler.

Sadece içecek olarak tüketildiğinde değil cilde dışardan belirli periyotlarla uygulanması halinde ciltte görünür değişiklikler yaratır. Kadınlar da doğum sonrası oluşan çatlakların giderilmesine yardımcı olduğu gibi kilo alıp verme sonucu ciltte oluşan çatlak görünümünün azalmasını da sağlar. Bu kadar kolay hazırlayabileceğiniz ve lezzetiyle de tatmin olabileceğiniz bu ikiliyle cildini güzelleştirmeyi kim istemez ki?

3. Mide Sağlığınızı Korur

Hızlı yaşam temposu ve çalışma koşullarının yarattığı zorunluluklar, beslenme alışkanlıklarımızı da etkiliyor. Hepimiz haftada birkaç gün de olsa hızlı tüketim gıdalarına yöneliyoruz. Bu tüketim biçiminin yarattığı başlıca problemleri ilk olarak sindirim sistemimizde görüyoruz. Bu olumsuz etkilerden uzaklaşmak için limonlu kahvenin oldukça yaygın olarak tüketildiğini biliyor muydunuz?

Kahvenin metabolizma hızlandırıcı etkisini hepimiz biliyoruz. Kahvenin bu mucizevi etkisi limonla buluştuğunda bambaşka bir etki yaratıyor. Limonlu kahve sindirim sistemini rahatları ve bağırsak hareketlerini hızlandırır. Bu tüketim biçiminden kaynaklanan mide problemlerini azaltarak mide sağlığınızın korunmasına yardımcı olur. Hazımsızlık ve şişkinlik gibi oldukça sık rastlanan sindirim sistemi sorunlarının da hafiflemesini kolaylaştırır.

Kalabalık arkadaş buluşmaları, bir konser ya da etkinlik sonrası ertesi sabah uyandığınızda kendinizi iyi hissetmek için hazırlayıp içebileceğiniz limonlu kahve midenizde oluşan hassasiyeti yumuşatırken kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

4. Enerjinizi Yeniler ve Zinde Hissetmenizi Sağlar

yeşil bir fincanın içerisine ilave edilmiş kahve ve yanındaki tabakta yer alan dilimlenmiş limonlar

Güne zinde başlamak hayat kalitemizi en çok etkileyen unsurlardan biri. Kim güne mis gibi kahve kokusu eşliğinde zinde başlamak istemez ki? Bir de bu lezzete C vitamini eklense… C vitamini, hücreleri toparlayıcı etkisiyle bağışıklık sisteminizin korunmasına yardımcı olurken vücut direncinizi de artırır. Halsizlik, vücut ve kas ağrısı gibi şikayetleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Aynı zamanda günlük C vitamini tüketiminin önemi kendimizi iyi hissetmemizin en iyi yollarından biri. Zengin bir C vitamini kaynağı olan limonu kahve ile birlikte tüketmek güne zinde başlamanız için etkili bir yöntem. Enerjinizin düştüğünü hissettiğinizde bir fincan limonlu kahve içmek günün geri kalanında yapacaklarınız için size enerji verir. Bu ikiliyi denediğinizde kendinizi ne kadar iyi hissettiğinize siz de şaşıracaksınız.

bakır türk kahvesi fincanlarınin içerisinde bulunan köpüklü Türk kahvesi

Sizler için bu yazımızda, hayatımıza yeni giren limonlu kahvenin faydalarından bahsettik. Birçok faydasını öğrenmiş olduğunuz limonlu kahveyi günlük rutininize ekleyerek bağışıklığınızı ve cilt sağlığınızı korurken aynı zamanda kendinizi zinde hissedeceğiniz olumlu bir etki yaratabilirsiniz.

Kültürümüzde tarihi bir yeri olan kahvenin hayat kalitenizi artırmaya bu kadar etkisi olabileceğini düşünmüş müydünüz? Limonlu kahve karışımını hazırlamak için ihtiyacınız olan kahve çeşitlerini ve kahve demleme yöntemleri ile kahveye dair her şeyi bir arada bulabileceğiniz Mocaco Coffee’den edinebilirsiniz.

Kahve meraklıları için özenle hazırladığımız, kahveye dair en güncel bilgilerin yer aldığı diğer içeriklerimiz için blog sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın!

Önceki Makale Kapsül Kahve Nedir? Kapsül Kahve Makinesi Önerisi