Benzersiz Lezzeti ile Bilinen Blend Kahve Nedir? - Mocaco Coffee

Benzersiz Lezzeti ile Bilinen Blend Kahve Nedir?

Blend kahve nedir sorusunun cevabı harmanlanmış kahvedir. Çekirdek kahve tüketmeyi seven biriyseniz blend kahveye aşinasınızdır muhakkak. Blend kahve türü; Kosta Rika, Brezilya, Rika ve Kenya gibi yerlerde yetiştirilen lezzetli mi lezzetli bir kahve opsiyonudur. Herkesçe de hayli sevilerek tüketilmekte ve sık sık da önerilmektedir.

Blend Kahve Nedir?

bir fincan kahve

Blend kahve türü daima öteki kahve çeşitlerine nazaran ekonomik bakımdan daha kolay satın alınabilir yapıda olmuştur. Genel olarak farklı kahve tatlarından hoşlanan bireylerin en sevdiği kahvelerden biri de blend kahvedir diyebiliriz.

Peki ama farklı yapısı ve harmanlanmış halleri ile blend kahve nedir? Kahve karışımı yani harmanı olarak ifade edilen blend kahveyi hazırlamak için iki çeşitten fazla kahve bir güzel karıştırılır. Blend kahvenin hazırlanışındaki en önemli kısım ise birden fazla kültüre ait kahvenin birbiri ile harmanlanarak yeni bir kahve seçeneği oluşturmasıdır hiç şüphesiz.

Bu da blend kahvenin ne kadar dönüşümlü bir kahve opsiyonu olduğunun en kalıcı haldeki kanıtıdır. Farklı lezzetleri uygun bir maliyetle deneyimlemeyi sevenler blend kahvenin benzeri bulunmayan tadından bir an olsun vazgeçemiyor. 

Hem doğal hem de tadı kendine has bir kahve içmek istiyorsanız doğru tercihi yaptığınızı ifade etmeliyiz. Blend kahveler sayesinde farklı ülkelerin egzotik kahve tatlarını deneyimlemek kesinlikle size çok iyi gelecektir. Günümüzde birçok kişi blend kahve tüketimini günden güne artırmaktadır. Siz de bu eşsiz lezzetten kopamayacaksınız, şimdiden bizden söylemesi!

Blend Kahve Nasıl Demlenir?

kahve demleyen adam

Kaliteli blend kahve nasıl hazırlanır sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz. Enfes tadı ve mis gibi kokusu ile blend kahve demlemek aslında son derece meşakkatli görünebilir. Fakat durum hiç de böyle değildir. Gerçekten severek demlediğinizde blend kahve yapmak oldukça kolaydır. Blend kahve genelde kahve çeşidi olarak bilinir.

Fakat aslında blend kahvenin bir kahveden ziyade kahveyi yeniden üretme şekli olduğunu belirtmek isteriz. Birbirinden farklı ve lezzetli kahveleri tek bir alanda bir araya getirmeyi temel amaç edinen bu yöntem konusunda kahve çekirdekleri, iki farklı biçimde harmanlanacaktır. İlkinde kahve çekirdekleri daha yeşil renkte iken harmanlanıp öğütülür.

Kavurma uygulaması neticeye ulaşınca da tekrar birkaç kez kavrulma yapılabilir. Bir diğer seçenek ise farklı ülkelerde üretilen kahve çekirdeklerinin birbirlerinden ayrı kavrulup öğütülmesi ve sonrasında birbirleri ile harmanlanmalarıdır. Bahsi geçen iki farklı yöntemde de ortaya lezzetli bir blend kahve çıkacaktır, bundan hiç şüpheniz olmasın.

mocaco blend filtre kahve

Sizlere adı ve tadı ile akılda kalan bir blend kahve önerisi sunmadan yazımızı bitirmek istemedik. Mocaco blend filtre kahve ile en güzel anların tadını çıkarın. Arabica kahvelerinin eşsiz bir sentezi olan Mocaco blend, tamamen yumuşak içimlidir ve yıkanma uygulaması ile işlenmiştir. Filtre kahve makinesi, moka pot ve French press ile demlenebilir.

Demleme şekline tamamen siz kendi zevkinize uygun bir biçimde karar verebilirsiniz. Böylelikle yumuşak içimli, lezzetli mi lezzetli kahvenizi yudumlarken kendinizi çok huzurlu hissedersiniz. Blend kahvenin keyfine en iyi şekilde ulaşmak için sıcak tüketim sağlamayı hiçbir zaman unutmayın.

Blend kahveler soğuk şekilde hazırlanabilir olsa da genel olarak sıcak hali ile tüketilir. Dünya genelinde birçok bölgede yetiştirilen kahve çekirdeklerinin lezzetini bizzat bu şekilde deneyimleyebilirsiniz. 

Mocaco Coffee’nin eşsiz tatlarından biri olan blend kahveyi denediğinize hiçbir zaman pişman olmayacak, çevrenize de büyük bir mutlulukla bu kahveyi tavsiye edeceksiniz. Unutmayın ki kahve lezzeti paylaştıkça çoğalacaktır!

Blend Kahve İçeriğinde Neler Olur?

kahve öğütücüsü

Blend kahve nedir sorusunu soran her birey mutlaka blend kahve içeriğinde hangi malzemelerin de yer aldığını merak eder. O nedenle de sizlere bu konuya dair bir açıklama yapmak istedik. Günümüzde kahveye olan ilginin artması ile kendini daha da gösteren blend kahve, ana kısımları ile iki farklı amaç için hazırlanmaktadır.

Bunlardan bir tanesi daha zengin bir kahve içeriği oluşturmaktır. Diğeri ise kahve maliyetini net bir şekilde yani gözle görülür biçimde azaltmaktır. Her iki gayeye de ulaşılmıştır. Harman bir kahve türü olan blend kahveler, Arabica ve Robusta kahvelerini içerir. Tabii duruma göre %100 Arabica kahve çekirdeklerinden de üretilebilir.

Unutmayın ki blend kahveler her zaman için farklı ülke kahvelerinden oluşur. Apayrı kültürlerin kahve konusunda birleştirilmesi hayli özel bir durumdur. İtalyanların ürettiği espresso kahve harmanlarında ise %32 seviyesinde Robusta kahvesinin yer aldığı bilinmektedir. Bu da aslında kahveye kendine has kıvamını vermektedir.

Genel olarak baktığımızda son derece faydalı bir içeriğe sahip olan blend kahve çeşidi, hemen hemen herkesin damak zevkine hitap etmesi ile de gözde hale gelmiştir. Yumuşak içimli olabildiği gibi sert içimli bir biçimde de öğütülebilir. Tamamen kişilerin isteğine göre hazırlanabilen blend kahveler, senelerdir yaşamımızda yer alıyor. Yerini de hiçbir kahve çeşidine kaptıracak gibi görünmüyor, ne dersiniz?

Önceki Makale Japanese Cold Brew Nedir? Evde Nasıl Yapılır?