french press dolusu filtre kahve

Filtre Kahve Nasıl Yapılır?

Suda çözülmeyen kahve olarak da bilinen filtre kahve, farklı kahve demleme yöntemleri ile sunulan ve kahve çekirdeğinin çeşidine göre de farklılaşan nefis bir lezzet.

Farklı kahve demleme yöntemleri ve kahve çeşitleri ile yapılsa da en yaygın olarak “filtre kahve” ismi ile biliniyor.

Filtre Kahve Demleme Yöntemleri

En fazla tercih edilen kahve demleme yöntemleri; french-press, Hario V60, Chemex, Aeropress olarak sıralanabilir. French-press kahve demleme yöntemi kolay kullanımı ile kişisel kullanımda daha fazla tercih ediliyor. French-press ile kahve keyfinizi kolaylıkla evinize taşıyabiliyorsunuz.

French-Press ile Kolay Filtre Kahve Yapılışı

Öncelikle işe kahve seçimi ile başlayalım. Yöresel kahveler, yetiştikleri bölgeye göre isim alırlar. Sade kahve tutkunuysanız yumuşak veya sert, aromatik yöresel kahveler tercih edebilirsiniz.

Kahve seçimini yaptıktan sonra French Press seçiminizde; French-Press’inizin metal ve cam malzemeden olması kahvenizin lezzetini olumlu yönde etkiler, plastik fresch-press’ler kahvenizin lezzetini bozabilir.

french press ile filtre kahve yapılışı

Son aşamada dilediğiniz yoğunlukta filtre kahveyi ve kaynamış suyu French-Press içerisine ekleyin, yaklaşık 4-7 dakika arasında kahveniz demlenmiş olacak!
En kolay kahve demeleme yöntemlerinden biri olan French-Press ile kahve yapımı işte bu kadar kolay.

filtre kahve içen kadın

Peki Ya Nefis Aromalı Kahveler Demlemeye Ne Dersiniz?

Filtre kahvenize lezzet katmak için kahve seçiminizi aromalı kahvelerden yana kullanabilirsiniz. Aromalı kahvelerde; çikolatalı, karamelli, ahududu-çikolatalı ve fındıklı olmak üzere farklı seçenekleri bulunuyor. İçerisine süt veya tatlandırıcı ilave ederek kendi spesiyalinizi oluşturabilirsiniz. Aromalı kahvelerle ilgili detaylı bilgi almak ve online kahve siparişi vermek için Mocaco Online Shop’u ziyaret edebilirsiniz.

 

aromalı kahve çeşitleriDamak Tadınıza Uygun Yöresel Kahve Çeşidinizi Bulalım!

Yöresel kahveler, kendine has aromaları ile farklı kahve deneyimi yaşamak isteyenler için harika ir seçenek oluyor. Genellikle yetiştikleri bölgenin ismini alan yöresel kahveler, 3. Nesil kahve gibi farklı isimlerle de anılıyor.

yöresel kahve çeşitleriGuatemala, Kenya AA ve Sumatra en çok tercih edilen kahveler arasında. Mocaco Online Shop'tan yöresel kahvelerle ilgili daha detaylı bilgi alabilir ve online sipariş verebilirsiniz.

Önceki Makale Kahve Nasıl Yetişir? Kahveye Dair Merak Ettikleriniz
Sonraki Makale V60 Nedir, Nasıl Kullanılır?